Wie zijn wij

wie zijn wij

Bovenste rij (v.l.n.r) Janko, Folkert, Willem. Onderste rij: Jorien

Wie zijn wij?

De basis voor het scouting museum Fryslân is gelegd op een bovenkamertje bij Willem van der Zee thuis. Sinds 1988 is Willem actief bij Schout bij nacht Doorman in Leeuwarden als vaandrig (scoutsleiding) en is al snel begonnen met het verzamelen van scouting-gerelateerde objecten. Willem heeft in het museum daarom ook de functie van “conservator”, hij kan je veel over de geschiedenis van scouting vertellen!

Willem zijn enthousiasme voor scouting deelt hij al die tijd met Hopman Folkert de Vries, samen vormen zijn al bijna dertig jaar een leidersduo bij de Doorman. Folkert is sinds 1977 actief bij scouting, Folkert is de voorzitter van het museum.

De penningmeester van het museum is Janko Kuiper. Janko is als vijfjarige begonnen bij de Stanleygroep in Leeuwarden, waar zijn moeder actief was. Hier is hij gebleven tot en met de stam. Toen zijn zoon Niels lid werd van de Doorman is Janko gevraagd om mee te gaan op kamp bij de Doorman, sindsdien is hij ook actief scoutsleiding en op die manier betrokken geraakt bij het museum.

Tot slot is Jorien de Vries betrokken bij het museum als secretaris. Als dochter van de hopman is scouting haar met de paplepel ingegoten, ze is haar ‘scoutingcarrière’ begonnen als bever bij de Schout bij nacht Doorman en inmiddels leiding. Daarnaast is Jorien in de regio Fryslân actief, onder andere bij de ‘Famkesdei’.

Hoewel alle leden van het bestuur (ook) lid zijn van de Schout bij nacht Doormangroep en we hun gebouw regelmatig mogen lenen, is het scouting museum Fryslân een onafhankelijke stichting en is dus geen onderdeel van de Doorman.

We zijn altijd op zoek naar enthousiaste mensen die hun steentje willen bijdragen aan het scouting museum Fryslân. Vind je het leuk om mee te denken, helpen of verzamelen? Neem gerust contact met ons op!