Wie zijn wij

Willem van der Zee

De basis voor het Scouting Museum Fryslân is gelegd op een bovenkamertje bij Willem van der Zee thuis. Sinds 1988 is Willem actief bij scoutinggroep Schout bij nacht Doorman in Leeuwarden als vaandrig (scoutsleiding) en is al snel begonnen met het verzamelen van scouting-gerelateerde objecten. Willem heeft in het museum de functie van “conservator”; Willem kent de verhalen tot in detail en geeft graag een rondleiding door het museum.  Willem is altijd op zoek naar nieuwe pareltjes voor in de collectie!

Folkert de Vries

Willem zijn enthousiasme voor scouting deelt hij al die tijd met Hopman Folkert de Vries, samen vormen zij al ruim dertig jaar een leidersduo bij de Schout bij nacht Doorman. Folkert heeft dus ook veel praktijkervaring en kennis over scouting. Folkert is de voorzitter van het technisch team van Scouting Museum Fryslân. Daarnaast houdt Folkert zich bezig met de in- en verkoop voor het museum.

Janko Kuiper

De penningsmeester van Scouting Museum Fryslân is Janko Kuiper. Janko is als vijfjarige begonnen bij de Stanleygroep in Leeuwarden, waar zijn moeder actief was. Janko is hier actief gebleven tot en met de stam. Toen zijn zoon Niels lid werd van de Doormangroep is Janko gevraag om mee te gaan op kamp en is sindsdien scoutingleiding. Janko is de handige man en verantwoordelijk voor de verbouwing van het museum.

Jorien de Vries

 Als dochter van de hopman is Scouting Jorien met de paplepel ingegoten. Ze is begonnen als bever bij de Schout bij nacht Doorman en heeft alle speltakken door lopen. Nadat ze tien jaar beverleiding is geweest is Jorien nu actief in verschillende functies in de regio. Zo is ze voorzitter van het  Scouting Museum Fryslân, actief als “famke” bij de regionale Famkesdei en speelt ze mee in het Scouting toneelstuk. Jorien schrijft de teksten voor het museum en beheert de Social mediakanalen.

Niels Kuiper

Niels is als bever begonnen bij scouting en is inmiddels actief stamlid en scoutsleiding. Niels is de handige digitale man van het museum en beheert onze website. Daarnaast helpt Niels bij diverse klussen voor het museum.

Leon Colijn

Leon heeft als kind bij scouting in Noord-Holland gezeten en is inmiddels als Explorerbegeleider actief. Bij Scouting Museum Fryslân heeft hij de titel van “assistent” gekregen. Leon helpt namelijk daar waar nodig en is multi-inzetbaar. Leon is dol op innoveren.

 

Hoewel het museum gevestigd is in het gebouw van de Scout bij nacht Doormangroep , is het Scouting Museum Fryslân een onafhankelijke stichting en is dus geen onderdeel van Scoutinggroep Schout bij Nacht Doorman.

 

We zijn altijd op zoek naar enthousiaste mensen die hun steentje willen bijdragen aan het Scouting Museum Fryslân. Vind je het leuk om mee te denken, helpen of verzamelen? Neem gerust contact met ons op!